Kolejny taneczny dzień w Kielcach

0

Wracamy jeszcze do odbywających się w ten weekend w Kielcach XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders PSCh 2019. Wczoraj pisaliśmy o udziale tancerzy z Adamant Dance Studio z Białej, pod kierunkiem Aleksandry Hindery. Mistrzostwa trwają od piątku 15 marca do niedzieli do 17 marca na dużej sali Kieleckiego Teatru Tańca.

W sobotę Gold Stars startował dwa razy. W kategorii Cheer Jazz Senior grupa zajęła drugie miejsce i wicemistrzostwo Polski. W Cheer Dance Freestyle Pom Senior zajęła miejsce czwarte. Bez miejsca na podium wystąpiły też Little Stars. Tego dnia Wiktoria i Markus w kategorii Freestyle Pom Senior Duety zdobyli złoto i tytuł mistrzów Polski!

Dzisiaj w niedzielę wystąpiły duety z Białej w kategorii Cheer Jazz Senior Duety. Agnieszka i Nadia, Oliwia i Nikola, Julia i Patrycja zajęły miejsca od 4 do 6. Ustąpiły miejsca na podium m.in. innej reprezentacji Adamant Dance Studio. Drugie miejsce i wicemistrzostwo Polski w tej kategorii zdobyli Wiktoria i Markus. Gratulacje.

W XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders bierze udział blisko 2100 zawodników z całej Polski, z 49 klubów. Zespoły oraz duety prezentują się przed międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski. Choreografie przedstawiane są w trzech różnych dywizjach: Cheer, Cheer Dance oraz Pom Dance w następujących kategoriach: dzieci, junior młodszy, junior, senior oraz senior II. Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here