Zaćmienie w Arsenale

0
(fot. Grzegorz Weigt)

„Zaćmienie” to tytuł wystawy malarstwa Magdaleny Łazar-Massier. Wystawa otwarta została w piątek 15 marca.

Artystka jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyraża się w malarstwie, rysunku i artwideo, a od kilku lat w śpiewie. Podczas wernisażu jej prac z udziałem artystki w Prudniku mogliśmy się przekonać, że zarówno w malarstwie, jak i śpiewie potrafi obudzić bardzo silne emocje u odbiorcy.

(fot. Grzegorz Weigt)

Magdalena Łazar-Massier maluje portrety, zajmuje się malarstwem ściennym. Uczestniczyła w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach indywidualnych i zbiorowych: Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana Polska moja i Twoja (Zielona Góra), Interferenzen/Interferencje (Berlin/Warszawa), Videoholika (Warna), Biennale Sztuki Mediów WroCenter (Wrocław), Triennale Sztuki Sakrum w Częstochowie, Biennale Twórczości Plastycznej WP „ARS-Sieradz”. Jest laureatką wielu nagród. Jej prace prezentowane są w galeriach w kraju i za granicą. Jest członkinią ZPAP.

Spotkanie z artystką w prudnickim muzeum poprowadził dyrektor Wojciech Dominiak. Wystawa „Zaćmienie” czynna jest w Muzeum Ziemi Prudnickiej w Arsenale do końce kwietnia.

Relacja z wernisażu już wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here