Biała tańczy w Kielcach

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W ten weekend w Kielcach odbywają się XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCh 2019. Biorą w nich udział tancerze z Adamant Dance Studio z Białej, pod kierunkiem Aleksandry Hindery. Mistrzostwa trwają od piątku 15 marca do niedzieli do 17 marca na dużej sali Kieleckiego Teatru Tańca.

Grupa z Białej wzięła udział dzisiaj (sobota) w zmaganiach w dwóch kategoriach. W Cheer Jazz Senior zajęła drugie miejsce i wicemistrzostwo Polski. Z kolei w Cheer Dance Freestyle Pom Senior zajęła miejsce czwarte, czyli niestety tuż za podium. Jutro, w niedzielę kolejne taneczne zmagania przed tancerzami z Białej.

W XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders bierze udział blisko 2100 zawodników z całej Polski, 49 klubów, z udziałem 84 trenerów. Zawodnicy przyjechali m.in. z Warszawy, Krakowa, Słupska, Olsztyna, Tarnowa, Płocka, Elbląga, Gdańska i wielu innych miast, oczywiście z Białej. Podczas rywalizacji turniejowej zespoły oraz duety prezentują się przed międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski. Choreografie przedstawiane są w trzech różnych dywizjach: Cheer, Cheer Dance oraz Pom Dance w następujących kategoriach: dzieci, junior młodszy, junior, senior oraz senior II.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Współorganizatorami wydarzenia są Kielecki Teatr Tańca oraz Urząd Miasta Kielce. Są to zawody ogólnopolskie cheerleaders o randze mistrzowskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here