Jedyny taki LZS!

1
Leszek Gapiński (fot. Andrzej Dereń)

W Trzebinie ponownie zacznie funkcjonować klub Ludowego Zespołu Sportowego. Jego charakter będzie jednak wyjątkowy, bo piłka nożna nie znajdzie się w centrum zainteresowania członków.

– Postanowiłem założyć LZS o profilu rekreacyjno-sportowym – mówi lider i prezes klubu Leszek Gapiński. – Naszym założeniem będzie udział we wszystkich imprezach, w których coś się rusza – dodaje z humorem.

Będą to zawody nordic walking, imprezy narciarskie – zjazdowe i biegowe, spływy kajakowe, wyjazdy rowerowe i wszelkiego rodzaju wydarzenia turystyczne. Dla Leszka Gapińskiego, jego żony i znajomych, to imprezy doskonale znane, bo od lat w nich uczestniczą, ale pod różnym szyldem, między innymi PTTK Prudnik, czy Stowarzyszenia Wesoły Borsuk. W przypadku LZS-u działacz chce uaktywnić rodzinną miejscowość i całą gminę Lubrza, choć zaznacza, że członkostwo w grupie jest otwarte i każdy może być zawodnikiem niezależnie od miejsca zamieszkania. W planach są kursy nordic walking dla mieszkańców.

Reprezentanci LZS Trzebina z pucharami Mistrzostw Opolszczyzny w Narciarstwie Alpejskim w Zieleńcu (fot. LZS Trzebina)

LZS Trzebina będzie organizatorem i współorganizatorem wydarzeń sportowych, turystyczny i rekreacyjnych. W tej drugiej roli wystąpi wiosną wspólnie z Klubem Czeskich Turystów z Karniowa, organizując wielobój sprawnościowy podczas Krnovskiej Padesatki. Planowane jest też przejście grzbietem Jesioników w rejonie Šeraka (ze zdobyciem Keprnika i przejazdem wyciągiem). Ta inicjatywa będzie współorganizowana przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS (w 2018 r. było to wejście na Biskupią Kopę). Zawodników LZS Trzebina powinniśmy też zobaczyć na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach.


Artykuł ukazał się w „Tygodniku Prudnickim”, nr 11 z 13.03.2019 r. Cały numer gazety dostępny jest również w formie e-wydania. ZAMÓW CAŁOROCZNĄ PRENUMERATĘ Z RABATEM!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here