Oto najpopularniejsi ludzie sportu na ziemi prudnickiej w 2018 roku!

0
Laureaci Plebiscytu Sportowego "TP" 2018: najpopularniejszy sportowiec EMILIA PAWŁOWSKA, najpopularniejszy sportowiec-junior: SZYMON STEFAN, najpopularniejszy trener: GRZEGORZ PAWŁOWSKI i najpopularniejsza prezes klubu sportowego: PATRYCJA STEFAN

Finałowa rywalizacja była rozgrzana do czerwoności – tylko w ciągu ostatnich kilku godzin plebiscytu otrzymaliśmy ponad 1700 głosów za pośrednictwem SMS. Łącznie oddaliście blisko 8500 głosów (SMS i kupony) – za każdy z nich serdecznie dziękujemy!

Tradycyjnie najbardziej zaciętą walkę obserwowaliśmy wśród sportowców-juniorów. W finałowej rundzie przez krótszą lub dłuższą chwilę na prowadzeniu znajdował się każdy z uczestników. Ostatecznie sprawdziło siępowiedzenie „gdzie dwóch się bije…” – na braterskim pojedynku zawodników prudnickiej Pogoni: Wiktora Hawrona-Zborowskiego i Jakuba Smolenia, skorzystał Szymon Stefan. Piłkarz Orlika Prudnik na ostatniej prostej odrobił dużą część strat drogą smsową, a szalę zwycięstwa na jego stronę (o prawie 200 pkt) przechyliły głosy oddane za pomocą kuponów. Niemały w tym udział mieli sympatycy kandydatów z gminy Głogówek, m.in. Kacpra Krukowskiego, który ubiegał się o tytuł najpopularniejszego prezesa klubu sportowego, bowiem to kupony z jego nazwiskiem ostatecznie przypieczętowały sukces Szymona. Nie zapewniły jednak wygranej sternikowi LKS-u Szonów, który koniec końców musiał uznać wyższość Patrycji Stefan. Prezes Orlika Prudnik uzyskała większe wsparcie z innych obozów piłkarskich i mimo chwilowej utraty przodownictwa w finale, ostatecznie wyprzedziła Kacpra Krukowskiego o blisko 4% głosów. Trzecie miejsce zajął trener i prezes łuczniczego Obuwnika Prudnik, Kazimierz Kocik – jedyny w dwunastce spoza piłki nożnej).

Pasjonujący bój stoczyły również Emilia Pawłowska i Wiktoria Aumiller (obie piłkarki nożne I-ligowego Rolnika B. Głogówek) w kategorii najpopularniejszy sportowiec. Wynik długo oscylował wokół remisu (różnica wynosiła nawet 0,1%). Na finiszu jednak pierwsza z kandydatek wyraźnie zdystansowała klubową koleżankę. Dzielnie w stawce trzymał się Marcin Kosek (LZS Łąka Prudnicka), jednak nie udało mu się dościnąć żadnej z głogówczanek.

Najpopularniejszym trenerem został Grzegorz Pawłowski. Szkoleniowiec B-klasowego LKS-u Szonów (lidera po rundzie jesiennej) nie miał sobie równych i jego triumf nawet przez moment nie był zagrożony. Kolejne lokaty w tej kategorii przypadły: Arkadiuszowi Zadrożnemu (LZS Łąka Prudnicka) oraz Kamilowi Lubaszce (LZS Lubrza).

Nadmieńmy jako ciekawostkę, że laureaci to rodzeństwo (Emilia Pawłowska i Grzegorz Pawłowski) oraz matka i syn (Patrycja Stefan i Szymon Stefan).

Finalistom, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Patronat nad plebiscytem sprawował starosta Radosław Roszkowski. O terminie i miejscu uhonorowania najpopularniejszych poinformujemy indywidualnie.


NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC

1. Emilia Pawłowska
(piłka nożna, Rolnik B. Głogówek) 39.8%

2. Wiktoria Aumiller
(piłka nożna, Rolnik B. Głogówek) 31.2%

3. Marcin Kosek
(piłka nożna, LZS Łąka Prudnicka) 29.0%

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC-JUNIOR

1. Szymon Stefan
(piłka nożna, Orlik Prudnik) 41.5%

2. Wiktor Hawron-Zborowski
(piłka nożna, Pogoń Prudnik) 37.0%

3. Jakub Smoleń
(piłka nożna, Pogoń Prudnik) 21.5%

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER

1. Grzegorz Pawłowski
(piłka nożna, LKS Szonów) 54.3%

2. Arkadiusz Zadrożny
(piłka nożna, LZS Łąka Prudnicka) 29.3%

3. Kamil Lubaszka
(piłka nożna, LZS Lubrza) 16.4%

NAJPOPULARNIEJSZY PREZES KLUBU SPORTOWEGO

1. Patrycja Stefan
(piłka nożna, Orlik Prudnik) 48.5%

2. Kacper Krukowski
(piłka nożna, LKS Szonów) 44.6%

3. Kazimierz Kocik
(łucznictwo, Obuwnik Prudnik) 6.9%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here