Grunty na Przemysłowej o krok od sprzedaży

2

Czeski inwestor coraz bliżej Prudnika

Dziś (13.03) w Urzędzie Miejskim doszło do podpisania umowy pomiędzy burmistrzem, Grzegorzem Zawiślakiem a Jackiem Bialikiem, wiceprezesem Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

– Umowa dotyczy sprzedaży 10 hektarów terenu inwestycyjnego zlokalizowanego w przemysłowej części miasta, na którym firma „Dul Radim” zamierza wybudować zakład produkcji kamienia konglomerowanego stosowanego do wyposażania mieszkań i budownictwa – informuje magistrat.

Przypomnijmy, że biznesmen z Czech planuje zainwestować w grodzie Woka 100 mln zł. Docelowo ma zatrudniać 200 osób, a zarobki mają oscylować wokół 3,5 tys. zł netto.

 

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze inwestor z Czech nie byl zainteresowany gruntem przy ul Slowiczej. Mialby tam dostep do bocznicy kolejowej,a tak caly surowiec do produkcji {napewno sprowadzany z Czech} bedzie musial transportowac przez rondo w Prudniku.

  2. Ja chciałbym , aby dziennikarze z TP i Prudnik 24 zrobili reportaż z kopalni i zakładu przeróbki surowca tego biznesmena. Wg mnie to manufaktura gdzie produkcja odbywać sie będzie ręcznie, natomiast kwalifikacje pracowników na poziomie szkoły podstawowej. Mam wątpliwości czy przy tak niskich kwalifikacjach okrzyczane zarobki mają wynosić 3.500PLN n/n tj. prawie 6.000 zł. brutto!!! Koszty transportu z odległej o ok 80 km kopalni łupka Dul Wadim ), plus proponowane wynagrodzenia doprowadza go do plajty. Nie wiem skąd ściągną do firmy 200 osób. Oglądałem 2 tygodnie temu na diskawery zakład obróbki łupka z Anglii , to najnowocześniejszą maszyna była wycinarka hydrauliczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here