Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

0

Serdecznie zapraszamy 22 marca o godz. 18.00 na koncert „Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”, który odbędzie się w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku.

Zespół Artystyczny DON VASYL & ROMA powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej Paryskiej Olimpii. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane gwiazdy (Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych). Zmieniła się zatem nazwa zespołu na: Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje Romy.

Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

Dyskografia grupy obejmuje: 3 płyty analogowe, 20 kaset magnetofonowych i 30 płyt CD. Zespół zdobył 11 Złotych Płyt. Najsłynniejsze przeboje grupy to: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hey, tam pod lasem.

Bilety na koncert do nabycia w kasie kina – cena 50 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here