Felieton Witolda Rygorowicza: Czysta intencja, lepsza frekwencja?

0

Rozpoczęła się na dobre kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Zawiązują się wypasione koalicje, ujawniają kolejni kandydaci.W ruch poszły nawet skrobaki do lusterek samochodowych. Choć biorąc pod uwagę zbliżającą się wiosnę, sugerowałbym raczej szlauch ogrodowy. Wszystko to po to, by przyciągnąć nas, czyli wyborców. Albo zniechęcić.


Witold RYGOROWICZ

Frekwencja wyborcza w trakcie ostatnich wyborów samorządowych była w Prudniku dość wysoka ale jednak nie powalająca na kolana. Zdecydowanie wolałbym aby sięgała przynajmniej 70%, dając pełny obraz woli mieszkańców gminy.

W nadchodzącym majowym głosowaniu do PE dużo trudniej będzie zbliżyć się do minimum przyzwoitości czyli 50%. Głównie dlatego, że nie „czujemy” tych wyborów my, jako głosujący. Co gorsza, mam wrażenie, że i sami kandydaci bardziej walczą o wysoką pozycję we własnej partii niż o prezentację spraw europejskich elektoralnej gawiedzi. Obecna posłanka z naszego okręgu dolnośląsko-opolskiego, Danuta Jazłowiecka, jest tutaj wyjątkiem: nie wystartuje ponownie ale w lutym spotkała się z mieszkańcami Krapkowic. Za to pozostali, czyli przyszli kandydaci, uczą się intensywnie języka angielskiego (marszałek województwa), prężą muskuły w obietnicy pokonania PIS-u (reprezentanci tzw.koalicji europejskiej) czy tez próbują wziąć nas na skrobak do lusterek, tłumacząc, że tak nie jest (posłanka do Sejmu RP).

Z dużą niecierpliwością czekam na moment, kiedy nasi przyszli bywalcy brukselskich salonów powiedzą wyborcom, o co chodzi w tym parlamencie. Chciałbym usłyszeć konkretne deklaracje ich zamierzeń i wpływu tychże na sytuację mieszkańców Prudnika. Chcę poznać ich poglądy (to nie żart) na temat normatywnej, europejskiej wysokości płomienia świecy czy tez zalecanej pojemności rezerwuaru wc (żeby za jednym zamachem woda spłukała to, a zwłaszcza owo).

Powiedzcie mi, szanowni kandydaci, jak rozumiecie (…)


Ciąg dalszy artykułu przeczytasz w „Tygodniku Prudnickim”, nr 10 z 6.03.2019 r. Cały numer gazety dostępny jest również w formie e-wydania (kliknij na baner poniżej). ZAMÓW CAŁOROCZNĄ PRENUMERATĘ Z RABATEM!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here