Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

0

Policjantem jest się przez całą dobę. Dyżurny prudnickiej komendy w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę.

Do zdarzenia doszło we wtorek (5 marca), tuż przed godziną 15.00 na drodze krajowej nr 41. Aspirant sztabowy Andrzej Puzio – na co dzień dyżurny Komendy Powiatowej w Prudniku, był w czasie wolnym od służby. Jadąc swoim samochodem z Prudnika w kierunku Nysy został wyprzedzony przez osobowego opla. Uwagę funkcjonariusza zwrócił tor jazdy jadącego przed nim pojazdu. Auto jechało prawie całą szerokością drogi.

Funkcjonariusz widząc te niebezpieczne manewry, nabrał podejrzeń, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Gdy tylko kierowca zjechał na parking w pobliskiej miejscowości, policjant natychmiast podbiegł do jego auta. Za kierownicą siedział wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna.

Po chwili na miejscu byli już policjanci z prudnickiej drogówki. Okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Źródło: KPP Prudnik

Wjechał w latarnię w centrum miasta, był pijany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here