Dreszczowiec z Konieczną

0

Pochodząca z Prudnika aktorka filmowa i teatralna Aleksandra Konieczna spotka się z mieszkańcami rodzinnego miasta. Okazją ku temu będzie premiera dreszczowca „Ciemno, prawie noc” w Kinie „Diana”.

Spotkanie z Aleksandra Konieczną jest swego rodzaju zaległością, ponieważ nie udało jej się dotrzeć na spotkanie inaugurujące działalność Kina „Diana” (zamiast tego była transmisja wideo). Aktorka przyjedzie do Prudnika na premierę filmu w reżyserii Borysa Lankosza pt. „Ciemno, prawie noc”, którą zaplanowano na 12 kwietnia.

Fabuła filmu oparta jest na powieści Joanny Bator pod tym samym tytułem (nagroda literacka Nike – 2013), a akcja rozgrywa się w na Śląsku, w Sudetach.

„Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (w tej roli Magdalena Cielecka) – czytamy w opisie dystrybutora filmu. – Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…”

W filmie wystąpi śmietanka współczesnego, polskiego kina, wspomniana już Magdalena Cielecka oraz Piotr Fronczewski, Jerzy Trela, Marcin Dorociński, Agata Buzek i Aleksandra Konieczna.

Organizatorem wydarzenia jest agencja artystyczna WIRy Impresariat Witolda Rygorowicza. O premierze oczywiście przypomnimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here