Zmiana na stanowisku skarbnika gminy. Poprzedni był nim zaledwie trzy miesiące

0

Zaskakującym punktem ostatniej sesji rady miejskiej w Głogówku była zamiana skarbnika. Poprzedni zasiadał na swoim stanowisku zaledwie 3 miesiące.


Stanisław STADNICKI

Rafał Duszewski tylko przez około 3 miesiące pracował jako skarbnik gminy Głogówek. Na ostatniej sesji (1 marca) radni jednogłośnie przegłosowali jego odwołanie. Nikt z rajców nie zapytał o przyczyny odejścia finansowego szefa gminy. Od razu zaprezentowano też nową skarbnik. To Alina Janik. Z poprzednikiem łączy ją to, że również pochodzi z Kędzierzyna-Koźla.

– Pani Janik posiada gruntowne wykształcenie ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy przy sektorze finansów publicznych – wyjaśniał na sesji burmistrz Bujak. – Można wskazać jej wieloletnią pracę w Urzędzie Miejskim Kędzierzyna-Koźla, w tym pracę jako tamtejszy skarbnik. Oczywiście kandydatka na skarbnika naszej gminy spełnia wszystkie wymogi formalne określone w ustawach.

Radni jednogłośnie poparli zmianę szefa finansów w urzędzie. 14. głosami „za” Alina Janik została wybrana nową skarbniczką Głogówka.

–  Całą swoją karierę zawodową związałam z finansami publicznymi – wyjaśniała nowa skarbniczka. – W ostatnim czasie pracowałam jako zastępca jednego z dyrektorów w administracji państwowej i zarządzałam zdecydowanie większym, bo miliardowym budżetem. – Tutaj budżet jest znacznie mniejszy, ale zdecydowanie bardziej rozbudowany i złożony.

Duszewski nowym skarbnikiem gminy Głogówek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here