Głogówek – Niepodległej

0

W Głogówku odbyły się dwie z trzech zaplanowanych na dziś (14 lutego) akademii poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie sali widowiskowej dominuje tematyka Józefa Piłsudskiego oraz Legionów.

O godz. 10.00 Dragomir Rudy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zapowiedział spotkanie dla najmłodszych. Nie jest to łatwa publiczność, bo dzieci trzeba zaciekawić niuansami historii, które są dla nich jeszcze obce. Tomaszowi Jamrozowi-Piłsudskiemu i Mariuszowi Dzióbkowi udał się to niemal znakomicie. Opowiedzieli najmłodszym o wojskowym orzełku, dawnym umundurowaniu i wyposażeniu zarówno członka związku Strzelec, jak i żołnierza Legionów Polskich, w tym oficera. Dopełnieniem akademii był film animowany, który w przystępny sposób przybliżył dzieciom postać Józefa Piłsudskiego.

O godz. 12.00 odbyła się akademia dla młodzieży (dostosowana do ich wieku), natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie dedykowane dorosłym dla wszystkich mieszkańców. Warto więc przyjść do Domu Kultury i nie tylko odświeżyć wiedzę historyczną, ale i dowiedzieć się nowych rzeczy. Spotkanie ma charakter otwarty i każdy będzie miał okazję zadać pytanie prowadzącym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here