Zaproszenie: W drodze do Jerozolimy

0

Starostwo Powiatowe w Prudniku zaprasza na spotkanie z Johannesem Aschauerem i Sławomirem Molędą, promujące międzynarodowy projekt Jerusalem Way oraz ideę wytyczenia polskiej odnogi szlaku pielgrzymkowego do Jerozolimy, prowadzącej m.in. przez Prudnik.

Jerusalem Way to międzynarodowy projekt grupy Europejczyków starający się przywrócić dawne szlaki, którymi przez wieki pielgrzymi z całej Europy udawali się do Ziemi Świętej.
Pomysł drogi został uznany przez Radę Europy, podobnie jak Camino de Santiago (Droga św. Jakuba do Santiago de Compostella), za Europejski Szlak Kulturowy. Pomysłodawcą szlaku jest Austriak Johannes Aschauer, który razem z przyjaciółmi przeszedł całą drogę w 2010 roku.

Johannes Aschauer przedstawi film dokumentalny o swojej pielgrzymce do Jerozolimy oraz o utworzeniu stowarzyszenia Jerusalem Way, które zajmuje się promowaniem i rozwijaniem szlaków do Jerozolimy.
Pochodzący z Prudnika Sławomir Molęda jest przedstawicielem inicjatywy Jerusalem Way na Polskę. Będzie mówił o włączeniu naszego kraju do tego międzynarodowego projektu.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku przy ul. Gimnazjalnej 2. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Z Prudnika do Jerozolimy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here