Przed beatyfikacją

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Tak, już poważnie mówi się o najbliższej jesieni, jako terminie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia jest patronem wielu spotkań, modlitewnych, publicystycznych, kulturalnych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Prudniku. Kolejne z takich spotkań odbyło się we wtorek 5 lutego w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

(fot. Grzegorz Weigt)

Tytuł spotkania i prelekcji: „Aleć jestem tylko bożym chłopcem na posyłki” przywoływał słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego z 1949 roku. Nawiązał do nich Piotr Sutowicz, dyrektor Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we Wrocławiu, członek Rady Głównej stowarzyszenia i zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Civitas Christiana”. W barwny i żywiołowy sposób Piotr Sutowicz opowiadał o historii Kościoła w Polsce w tych niezwykle trudnych powojennych latach oraz o nauce społecznej Kościoła w kontekście nauczania prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Na spotkanie zaprosił dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Ryszard Grajek. Przybyło na nie wyjątkowo wiele osób, wśród nich poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara. Relacja w najbliższym numerze „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here