Dzięki temu wsparciu, możesz uratować życie sobie i bliskim

0

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Każdy może pomóc.

Ochotnicza Straż Pożarna w Białej, wchodząca w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, należy do najczęściej wykorzystywanych jednostek strażackich na terenie powiatu prudnickiego. Wiele zdarzeń, w których uczestniczą bialscy strażacy, dotyczy wypadków na ruchliwej drodze wojewódzkiej z Prudnika do Opola, a członkowie OSP często jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia, ratując życie poszkodowanych. Jednak by sprawnie i efektywnie pełnić swoją służbę potrzebują profesjonalnego i niezawodnego sprzętu. W styczniu członkowie OSP w Białej rozpoczęli publiczną zbiórkę, która ma wesprzeć zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

– Z racji tego, że każdego roku mamy dużo wyjazdów do interwencji, a nasza flota jest już bardzo stara, z czego jeden z samochodów jest w naprawie od sierpnia 2018 r., a drugi samochód ma już ponad 31 lat, zachodzi pilna konieczność zakupu nowego samochodu, aby można było dalej w pełni dbać o bezpieczeństwo ludzi i mienia – informują strażacy.

Strażacy oceniają, że zakup nowego pojazdu pochłonie około 1,1 mln zł.


W 2018 roku jednostka z Białej wyjeżdżała do interwencji 105 razy (!), co stawia ją na pierwszym miejscu pod względem wykorzystania w powiecie prudnickim i piątym wśród 156 jednostek w województwie opolskim. Łącznie z zabezpieczeniami komendy powiatowej w Prudniku i wyjazdami gospodarczymi, strażacy z Białej w ubiegłym roku wyjeżdżali w teren około 150 razy.


Zainteresowani akcją mogą bezpośrednio kontaktować się z jednostką: biala.osp@gmail.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here