Działki dla Dul Radim idą do sprzedaży. 10 hektarów!

0
(mat. Plan Prudnika, Aneks Prudnik)

Gmina szykuje się do sprzedaży 10-hektarowego terenu inwestycyjnego. Prudniccy radni podejmą decyzję w tej sprawie 31 stycznia.

Podczas sesji Rady Miejskiej przegłosowane zostaną dwie uchwały w sprawie zbycia nieruchomości niezabudowanych, obejmujących łącznie obszar o powierzchni 10 hektarów. Znajduje się on przy ul. Przemysłowej na terenie podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dawnej Wałbrzyskiej). Wypełnia on teren graniczący od północy z ul. Przemysłową, od zachodu kompleksem ogrodów działkowych, od południa parkingiem i terenem fabryki mebli i od wschodu halą firmy Moretto. Działki Zakładu Usług Komunalnych i Furniki staną się tym samym „wyspami” terenu przeznaczonego do sprzedaży. Tak dużym obszarem (dla porównania Park Miejski ma powierzchnię 11,5 ha) zainteresowana jest czeska firma Dul Radim, która zamierza otworzyć w Prudniku zakład obróbki kamienia.

Wartość inwestycji szacuje się na około 100 milionów złotych, a docelowe zatrudnienie ma wynieść 200 osób. Planowany termin uruchomienia zakładu to połowa 2020 roku.

Surowiec przetwarzany w prudnickim zakładzie będzie pochodził z kopalni w rejonie Opawy na terenie Rep. Czeskiej, a to oznacza, że zwiększy się transport ciężkich pojazdów przez Prudnik od strony Trzebiny. Tymczasem miasto nadal nie ma wschodniej obwodnicy, która pozwoliłaby wyprowadzić tranzytowy ruch pojazdów poza teren zabudowany.

Kolejne rozmowy w sprawie nowego zakładu czeskiego inwestora w Prudniku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here