„Światełko” zabłysło również w Głogówku

0
W Prudniku (fot. Andrzej Dereń)

Dziś o godzinie 20.00 w wielu polskich miastach zabłysły płomienie świeczek i zniczy oraz światła telefonów. To ogólnopolska akcja wsparcia Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wspomnienie zamordowanego Pawła Adamowicza.

Inicjatywa zorganizowana została również w Głogówku przez Ewę i Kingę, którym udało się zachęcić do przyjścia na rynek około stu osób [ZOBACZ FILM NA FB].

– Pierwotnym jej założeniem było to, żebyśmy się spotkali w celu mentalnego wsparcia dla Jerzego Owsiaka, założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak trudne i tragiczne wydarzenia z Gdańska wpłynęły na lidera Orkiestry, że podjął on decyzję o pozostaniu na stanowisku prezesa fundacji – powiedział obecny na spotkaniu burmistrz Piotr Bujak, proponując jednocześnie, by „światełko” zadedykować tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Apelował też o wzajemną życzliwość i kulturę słowa, również w lokalnym wydaniu, w krytyce i dyskusjach.

Z kolei na budynku Urzędu Miejskiego w Prudniku zawisła flaga Gdańska. Wcześniej opuszczono po połowy flagi narodowe przed budynku magistratu. Pojawiło się też zdjęcie zmarłego, pod którym prudniczanie ustawiali znicze.

W Głogówku (fot. Głogówek / fb)
W Głogówku (fot. Głogówek / fb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here