Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (16 stycznia)

0

Wywiad z Jarosławem Szóstką: To rzucenie na głęboką wodę. Jarosława Szóstkę pytamy między innymi, jak się odnajduje w roli wiceburmistrza, co się działo po wyborczej porażce w 2014 roku i jak chce namówić młodych ludzi do powrotu do Prudnika. Zobacz, o czym będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 16 stycznia)? Oto zapowiedzi:

 • KOWR sprzedaje atrakcyjny teren przy obwodnicy Prudnika. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa sprzedaje w drodze przetargu dwie działki położone przy obwodnicy Prudnika.
 • Porodówka nieczynna. Prudnickie Centrum Medyczne zawiesiło (16 stycznia) działalność oddziału ginekologiczno-położniczego. Na razie na dwa tygodnie. Co będzie później, nie wiadomo.
 • Pamięci Walka Stecia: Fotografia nie pozwala zapomnieć. Halina Chrobak wspomina Walentego Stecia, prudnickiego fotografika i działacza społecznego, zmarłego w nocy z 8 na 9 stycznia.
 • WOŚP: Wyszli na ulice po kolejny rekord. W cieniu tragicznego wydarzenia w Gdańsku mieszkańcy ziemi prudnickiej wsparli ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sposób do tej pory jeszcze nie notowany. W samym Prudnik i najbliższej okolicy wolontariusze zebrali ponad 47 tysięcy złotych!
 • Policyjny pościg. Sprawcy włamania do jednego ze sklepów zatrzymani zostali przez policjantów z Prudnika i Głogówka.
 • ZEC wyróżniony statuetką „W trosce o środowisko”. W czasach, gdy środowisko naturalne – wspólne nasze dobro – jest tak bardzo zdegradowane, nie ma innej drogi jak wspólne działania wszystkich ludzi na rzecz jego ratowania. Wszelkie działania i poczynania Zakładu Energetyki Cieplnej Prudnik wykonywane są z myślą o ochronie środowiska naturalnego.
 • Polityka: Nagina pan rzeczywistość. Wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka odnosi się do komentarza Krzysztofa Fejdycha, opublikowanego w poprzednim wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.
 • Za rozbój i groźbę gwałtu. Trzy i cztery lata więzienia – takie kary wymierzył opolski Sąd Okręgowy dwóm mieszkańcom Prudnika oskarżonym o rozbój oraz usiłowanie zgwałcenia kolegi.
 • Młode pokolenie: Nasze szkoły w najnowszym rankingu „Perspektyw”. Po raz kolejny magazyn „Perspektywy” przygotował ogólnopolski ranking liceów ogólnokształcących i techników. Trzy placówki z terenu powiatu prudnickiego otrzymały tytuły: Złotej, Srebrnej i Brązowej Szkoły.
 • Wieża Woka: Człowiek, Firma i Wydarzenie Roku 2018. Trwa konkurs, w ramach którego wybieramy Człowieka, Firmę i Wydarzenie zeszłego roku.
 • Racławice Śląskie: Całkowita zmiana władzy. Po 16 latach największemu sołectwu powiatu ponownie będzie szefowała kobieta. W Racławicach wybrano nowego sołtysa i radę sołecką.
 • Sołtys mają głos. Przeczytaj, co mówią sołtysi Łąki Prudnickiej, Kromołowa i Kujaw.
 • Biała i Walce: Wyborów ciąg dalszy. Zobacz, gdzie i kiedy odbędą się wybory sołtysów i rad sołeckich.
 • Z Głogówka do Panamy. Po Krakowie 3 lata temu, 34. Światowe Dni Młodzieży, po raz pierwszy organizowane są w Ameryce Środkowej. Do dalekiej Panamy wyruszyła już 30-osobowa grupa z Głogówka.
 • Olbrachcice – Ciesznów: Dwa pożary w powiecie. Dwie osoby zostały poszkodowane w dwóch różnych pożarach, które wybuchły w poprzedni wtorek na ziemi prudnickiej.
 • Spór o diety sołtysów w Białej. Podczas ostatniej w 2018 roku sesji Rady Miejskiej w Białej wywiązała się dyskusja na temat wysokości diet sołtysów. Dowiedz się, dlaczego radni nie zgodzili się z propozycją zmian w tym względzie wniesioną przez burmistrza.
 • Kolędowanie u bonifratrów. Wśród wielu spotkań kolędowych, jakie mają miejsce w tym czasie, wspólne śpiewanie zorganizowali również prudniccy seniorzy razem z bonifratrami.
 • Motocyklowe kolędowanie. 13 stycznia, w niedzielę pełną wrażeń nie tylko muzycznych, jednym z miejsc, które rozbrzmiewały muzyką był kościół św. Józefa w Prudniku-Lesie. Tu także kwestowano, choć wyjątkowo nie na WOŚP.
 • Zabawa karnawałowa pracowników Stadniny Koni Prudnik. W sobotę 12 stycznia pracownicy Stadniny Koni Prudnik bawili się na zakładowej imprezie karnawałowej.
 • Przedszkole nr 3 w Prudniku: Rekord dla niepodległej. Odpowiadając na propozycję MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Men nasze przedszkole przyłączyło się do Uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pod nazwą „Rekord dla Niepodległości”.
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku: Miś przyjaciele dzieci. 25 listopada co roku w placówkach oświatowych obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto „przywędrowało” do Polski ze Stanów Zjednoczonych w 2002 roku, w setną rocznicę powstania zabawki.
 • Sport (koszykówka): Wszystko psu na budę. Pogoń przegrała z kolejną drużyną środka tabeli i w rundzie rewanżowej pozostaje bez zwycięstwa.
 • Sport (piłka nożna): Pogoń Prudnik na półmetku sezonu 2018/2019. Pogoń po słabych wynikach w rundzie jesiennej przystąpi kolejny raz do rundy rewanżowej z myślą „zostaniemy czy spadniemy”. Runda jesienna dostarczyła kibicom wielu niespodzianek i zaskakujących rozstrzygnięć, ale najwięcej rozczarowań.
 • Sport (koszykówka): „Spacerek” chłopców i zażarty bój dziewcząt. Zespoły prudnickiej „Jedynki” zagrają w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here