Pieniądze na sport, kulturę i turystykę

0
(fot. Jarosław Tomaszewicz)

Urząd Marszałkowski informuje o możliwości pozyskania pieniędzy przez kluby sportowe oraz organizacje pozarządowe propagujące sport, turystykę, krajoznawstwo i wydarzenia kulturalne. Łączna pula pieniędzy do pozyskania w ramach konkursów wynosi 4,6 mln złotych.

Zadania sportowe mogą obejmować wsparcie szkoleń kadr trenerskich, instruktorskich i sędziowskich, organizację zawodów sportowych itp.

– Jest to ogromne wsparcie, szczególnie dla środowisk sportowych – mówi wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca. – Przekazujemy temu środowisku 1 milion 350 złotych, a do tego 350 tysięcy złotych na wkłady własne, które są niezbędne do tego, aby brać udział w konkursach centralnych. Konkurs na wspieranie najwyższych klas rozgrywkowych w grach zespołowych i sportach motorowych, to 500 tysięcy złotych. Zapraszamy do aplikowania o te pieniądze.

280 tysięcy złotych przeznaczono na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a 320 tysięcy na inicjatywy i wydarzenia turystyczne oraz krajoznawcze.

– W ramach konkursu w zakresie turystyki i krajoznawstwa pieniądze można otrzymać na działalność turystyczno – krajoznawczą w województwie, rozwój produktów turystycznych i systemu informacji turystycznej województwa, promowanie walorów turystycznych regionu oraz na ratownictwo i ochronę turystów w regionie czytamy na opolskie.pl. – Konkurs w dziedzinie kultury obejmuje realizowanie inicjatyw mających na celu rozwijanie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z województwa opolskiego., promocje twórców działania związane z ofertą kulturalna dla rodzin w regionie.

Zadania z projektów muszą być zrealizowane od 1 marca do końca roku.

Sięgnij po pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here