Finał WOŚP: Zobacz, co się będzie u nas działo (i nie tylko WOŚP)

0

Niemal 120 tysięcy wolontariuszy będzie w tym roku zbierało datki w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pozyskane środki pieniądze przekazane zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Finał odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 stycznia.

Akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia. Zobacz, co się będzie działo w naszej okolicy.


PRUDNIK

  • ok. 12.30 Koncert Prudnickiej Orkiestry Dętej – Rynek
  • 13.00-16.00 Turniej szachowy (prowadzi Jan Siekaniec) – POK
  • 13.00-14.30 Zabawa z Centrum Zabaw „Tygrysek” – POK
  • 14.00-18.00 Nowoczesne gry planszowe (powadzi Łukasz Wołczyk) – POK
  • 15.00-16.00 Atrakcje przygotowane przez policję – POK
  • 15.00-17.00 Warsztaty enkaustyki (prowadzi Agata Wilczek) – POK
  • 17.00-18.30 Zumba (prowadzi Sandra Kostrowicka) – POK
  • 17.00 Koncert Świąteczny w wykonaniu Patrycji Kamoli – Giganci Rocka – POK

GŁOGÓWEK

17.00 Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Głogówka, zespołu Glogovia Brass, NeW i Mirka Kopytko z zespołem (organizują: MGOK oraz Parafia Głogówek) – kościół pw. św. Bartłomieja.


KORFANTÓW

15.00 Koncert finałowy: uczniowie ZSP w Korfantowie, uczniowie SP nr 2 w Korfantowie, zespoły muzyczne Miejskiego Domu Kultury w Korfantowie, wokaliści Studia Piosenki MDK w Korfantowie i WDK w Ścinawie Nyskiej, słuchaczy Studia Nauki Gry na Instrumentach w Korfantowie.


INNE WYDARZENIA W NIEDZIELĘ – 13 STYCZNIA:

Koncert Noworoczny w Białej

Godz. 14.30. Koncert Noworoczny w wykonaniu Bialskiej Orkiestry Dętej „Duży koncert w małych gminach”. Gościem specjalnym koncertu będzie grupa The Chance. Wystąpią również: Andrea Rischka (śpiew), Barbara Weinkopf (śpiew), zespół Stars (taniec) oraz Tomasz Weinkopf na… kowadle  – sala widowiskowa Urzędu Miejskiego w Białej.

 

 

Motokolędowanie w Prudniu – Lesie

O godz. 14.00 do sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie na XIII Motocyklowe Kolędowanie zapraszają członkowie Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego wspólnie z franciszkanami. Po kolędowaniu zorganizowane zostanie ognisko z ciepłym posiłkiem, domowym ciastek i franciszkańską herbatą. Podczas spotkania odbędzie się również kwesta na rzecz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku.

Spotkanie opłatkowe w Dytmarowie

Godz. 15.00. Spotkanie opłatkowe mieszkańców Dytmarowa w sali przy remizie OSP.

Koncert Kolęd w Prudniku

Na godzinę 13.00 do kościoła pw. śś. Piotra i Pawła w Prudniku na Koncert Kolęd zapraszają Prudnicki Uniwersytet III Wieku oraz Konwent Bonifratrów. Wystąpią zespoły: UTW: Fantazja z Bielic, Wrzos z Głuchołaz, Bukszpan Zielony z Prudnika i Finezja z Nysy.

UWAGA! O godzinie 20.00 organizatorzy WOŚP zapraszają do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”. „W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni” – zachęcają organizatorzy.

Nowoczesny sprzęt WOŚP dla noworodków trafi do prudnickiego szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here