Jak zostać młodym pilotem?

0
(mat. letistekrnov.cz)

Twoim marzeniem jest zostanie pilotem, a nie masz jeszcze ukończonych 18 lat? Dzięki temu, że mieszkasz na pograniczu, z pomocą rodziców, możesz przyspieszyć realizację swoich planów.

W czasach powojennych, na bazie pozostałej po niemieckich mieszkańcach regionu infrastrukturze, w wielu śląskich miejscowościach, również w Prudniku, istniały kluby lotników, których członkowie latali na szybowcach. Wszystko to uległo degradacji lub po prostu odgórnej likwidacji. Pozostało niewiele lotnisk i jeszcze mniej klubów, uczących latania na szybowcach. W Polsce był i nadal jest to sport dla elit. Inaczej jest w Republice Czeskiej, gdzie udało się zachować popularność lotnictwa cywilnego. Nic więc dziwnego, że w okolicach Prudnika mamy aż dwa czeskie lotniska, dla małych samolotów i szybowców – w Mikulowicach oraz w Karniowie. Działający w tym drugim mieście aeroklub właśnie organizuje rekrutację, zapraszając 26 stycznia na spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych chcących spróbować swoich sił w lataniu, również młodzież w wieku powyżej 14 lat, oczywiście na początek w towarzystwie rodziców. Jedyny warunek wstępny to dobry stan zdrowia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 na terenie lotniska. Zainteresowanych działalnością klubu odsyłamy na stronę: letistekrnov.cz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here