Orszak Trzech Króli w Łące Prudnickiej

0

Łąka Prudnicka jest jedną z kilku miejscowości na ziemi prudnickiej, gdzie organizowane są Orszaki Trzech Króli.

Tradycyjnie parafialny podchód rozpoczął się od kładki na Złotym Potoku przy kościele parafialnym. Stąd barwny, „ukoronowany” pochód przemaszerował do Ruchomej Szopki Trybułów, gdzie po modlitwie i śpiewie kolęd, proboszcz ks. Marcin Michalski zaprosił uczestników na spotkanie opłatkowe w Wiejskim Domu Kultury połączone z jasełkami w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok”. To był już drugi, nieco wzbogacony, pokaz sztuki. Premiera miała miejsce w szkole, o czym  pisał „Tygodnik Prudnicki” oraz Portal Informacyjny TerazPrudnik.

Zanim to się stało, przy Ruchomej Szopce, proboszcz przedstawił specjalnego uczestnika orszaku (z koroną na głowie) – gościa z Tajwanu (kobietę), którego przyrównał do biblijnych mędrców przybyłych do Betlejem z pogańskich krain.

– Długa była droga mędrców do Betlejem i była też długa droga naszego gościa tutaj do nas – mówił proboszcz. – Tu nie chodzi o jakąś atrakcję, tylko pokazanie, jakimi Bóg prowadzi nas ścieżkami i jak różnymi sposobami dociera do serca człowieka, żeby rozjaśnić mroki ciemności.

Również przy szopce dzieci pod opieką katechetki Aliny Pietruszyńskiej przygotowały krótkie przedstawienie, w którym dzieci reprezentowały swoich rówieśników ze wszystkich kontynentów.

Więcej fotografii na profilu Facebooka TP.

Trzej Królowie przybyli to Ruchomej Szopki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here