W porsche, pod wpływem alkoholu i w daleką drogę

0
(fot. Andrzej Dereń)

52-letni kierowca porsche miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i 400 km do pokonania. Został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka oraz zdecydowanej reakcji policjantów z Głogówka.

Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę (29/30 grudnia), tuż po północy na terenie gminy Głogówek. Dyżurny policji otrzymał informację o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierowcy, który miał jechać porsche drogą krajową nr 40 w kierunku miasta. Według zgłaszającego, kierujący tym pojazdem miał jechać bardzo wolno, do tego całą szerokością drogi.

Już chwilę po zgłoszeniu policjanci zauważyli pojazd, który następnie zatrzymali do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 52-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie wracał do domu od swojej rodziny, gdzie wcześniej pił alkohol.

Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy. Teraz 52-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi mu nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Przekazane przez świadka informacje i zdecydowana reakcja policjantów, być może zapobiegły tragedii na drodze.

Źródło: KPP Prudnik

Kierowca porsche dachował i trafił do szpitala

Czescy miłośnicy porsche przy granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here