Tlenek węgla atakuje

1
zdjęcie archiwalne (fot. TP)

Dwie osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. We wtorek (20 grudnia) po godzinie 22 straż pożarna interweniowała w bloku przy ul. Skowrońskiego w Prudniku. Strażacy przy pomocy urządzeń pomiarowych ujawnili w mieszkaniu tlenek węgla w stężeniu 90 ppm. Prawdopodobną przyczyną emisji tlenku węgla był niesprawny piecyk gazowy. Strażacy i pracownicy pogotowia gazowego sprawdzili pozostałe lokale w budynku, ale pomiary niczego nie wykazały.

Straż pożarna prowadzi w tym roku akcję edukująco – informacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”  na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

1 KOMENTARZ

  1. …Prawdopodobną przyczyną emisji tlenku węgla był niesprawny piecyk gazowy…. to tak jakby napisać masło maślane. Skoro piecyk dawał ogień a zatem spalał gaz czyli w konsekwencji produkował CO2 w WYNIKU (raz jeszcze napiszę -SPALANIA) to oznacza, że piecyk był jak najbardziej sprawny. Jakoś się tak utarło w mediach i w gazetach, że piecyk był niesprawny …. kompletna bzdura skoro wyprodukował co2 to był sprawny bo spalał gaz. Należy napisać …… że prawdopodobną przyczyną była niesprawna instalacja kominowo- spalinowa! lub tzw. brak ciągu ( a przyczyna to zbyt szczelne okna, drzwi!, zatkane kratki wentylacyjne celowo przez ludzi bo zimno wpada do domu w zimie) w wyniku którego doszło do zabrania tlenu czy też powietrza z pomieszczenia (tak działają piecyki z otwartą komorą spalania, że do procesu spalania potrzebują tlenu z pomieszczenia). W wyniku szczelnie zamkniętego małego mieszkanka piecyk zabrał tlen i oddał co2. CO NALEŻY ZROBIĆ ŻEBY UNIKAĆ ZAGROŻENIA zatrucia co2 ? NIESTETY NALEŻNY SIĘ KĄPAĆ Z OTWARTYM (UCHYLONYM OKNEM W INNYM POMIESZCZENIU) – NAWET W ZIMIE CO DAJE 100 PROCENTOWĄ PEWNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO PRACY TAKIEGO PIECYKA (NO BO WIADOMO W LECIE KAŻDY MA OKNA OTWARTE CAŁY CZAS NAWET W NOCY STĄD BRAK ZATRUĆ CO2 W OKRESIE WIOSENNO-LETNIM). Należy uświadamiać ludzi jak działa piecyk i skąd pobiera tlen potrzebny do procesu spalania!!!!! druga sprawa to KOMINIARZE NIECH SIĘ WEZMĄ DO ROBOTY i solidnie czyszczą te kominy i WYBIERAJĄ POPIÓŁ …. BO ZOSTAWIAJĄ LUDZIOM SYF W KOMINACH SPALINOWYCH….. a te wszystkie wymienione czynniki prowadzą do nieszczęścia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here