W Prudniku odbędą się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking!

0

W Prudniku zorganizowana zostanie druga impreza nordic walking, która ma szansę stać się wydarzeniem cyklicznym. Półmaraton górski o randze mistrzostw Polski!

Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team po tegorocznym sukcesie trzeciej już edycji Mistrzostw Opolszczyzny w Nordic Walking (23 czerwca) postanowiło iść za ciosem i już wiosną przyszłego roku organizuje Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking. Zawody odbędą się 23 marca 2019 roku, podobnie jak wcześniejsza impreza, na stokach Koziej Góry przy klasztorze oo. franciszkanów w Prudniku-Lesie. W ramach imprezy odbędzie również I Rajd Górski o Puchar Starosty Prudnickiego dla amatorów (5 km) oraz przygotowana zostanie 200-metrowa trasa dla najmłodszych.

Otwarte zostały zapisy na imprezę. Można to zrobić m.in. w redakcji „Tygodnika Prudnickiego” lub za pośrednictwem strony internetowej timekeeper.pl. Opłata do końca tego roku wynosi 30 lub 20 zł (ulgowy). Po tym terminie wpisowe wzrośnie, warto więc nie ociągać się z wpłatą.

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team, Gmina Prudnik i Powiat Prudnicki. Tygodnik Prudnicki i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl sprawują patronat medialny nad wydarzeniem.

Niechwiejczyk i Kołodziej najszybsi w Prudniku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here