Miłosierdzie Boże górą

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W sobotę 15 grudnia odbył się w Prudniku dekanalny turniej piłki nożnej w ramach Halowych Mistrzostw w Piłce Nożnej Ministrantów. W naszym dekanacie rządzi Miłosierdzie Boże. Turniej rozegrany został w nowej hali OSiR-u na Jasionowym Osiedlu.

W kategorii lektorów młodszych zmierzyły się cztery drużyny. Na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa z parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, zdobywając 10 bramek i tracąc 6, ale wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce to druga prudnicka parafia, czyli św. Michała Archanioła, trzecie zespół z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance, a ostatnie zajęła reprezentacja Trójcy Świętej w Rudziczce. Królem strzelców zostali: Alian Cios z Miłosierdzia i Michał Swierad z Rudziczki, którzy zdobyli po 6 bramek.

W kategorii lektorów starszych w szranki stanęły tylko dwa zespoły z prudnickich parafii. Św. Michał musiał uznać wyższość Miłosierdzia. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, królem strzelców został Szymon Mazur. Zespoły z Miłosierdzia Bożego będą reprezentować nasz dekanat w mistrzostwach na szczeblu diecezjalnym.

Mecze sędziowali: Tadeusz Mróz i Krzysztof Tabaczkowski. Organizatorami turnieju w Prudniku byli: ks. Paweł Chyla z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku i Stowarzyszenie Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej z Renatem Refcio oraz OSiR Prudnik. Zawody były, jak widać na zdjęciach zacięte, ale fair play, a atmosfera na boisku i na trybunach była bardzo pogodna i pełna entuzjazmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here