Muzyczny wieczór w Pałacu Fränkla w Prudniku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Wieczorem, w niedzielę 16 grudnia w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się piękny Koncert Adwentowy zorganizowany w ramach polsko-czeskiego projektu „Nasz Świat Muzyki”. Właśnie minął rok realizacji tego projektu, a przed nami jeszcze drugi rok, podczas którego będziemy mieli okazję brać udział w koncertach i recitalach muzyki rozrywkowej po obu stronach granicy w wykonaniu artystów polskich i czeskich. Projekt realizowany przez POK w Prudniku i MIKS Krnov jest współfinansowany w ramach programu INTERREG-VA Republika Czeska-Polska. Ostatnim tegorocznym wydaniem tego projektu będzie koncert 20 grudnia w Krnovie, to także będzie program świąteczny w wykonaniu muzyków i wokalistów z Prudnika i Krnova. Taki też był ten koncert w Prudniku.

(fot Grzegorz Weigt)

Na scenie sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku zaprezentowali się ze strony polskiej wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki pod kierunkiem Tomasza Kanasa: Justyna Gawron, Małgorzata Majewska, Klaudia Janicka i Kacper Dwojak. Na pianinie akompaniował (czasem wokalnie się dołączył) Tomasz Kanas. Z kolei Czechów reprezentowała wokalistka jazzowa Marie Veliká i na pianinie (zmieniali się) znakomici instrumentaliści: Luca Gualco i Václav Strouhal. Wraz z nimi śpiewali na prudnickiej scenie uczniowie – dzieci i młodzież ze szkoły artystycznej w Krnovie: Tereza Koritarová, Marketa Bečánová, Lucie Bečánová, Julie Vaculíková, Alexandr Blaho i Richard Veliký. Przy nagłośnieniu tego wieczoru pracowała Paulina Balcarczyk.

Składy wykonawców zatem bardzo mocne, więc i muzyka wspaniała. Były klasyczne kolędy, bardzo znane pastorałki, „piosenki z dzwoneczkiem”, muzyka grana w czasie adwentowym i świątecznym. Radośnie i dynamicznie. Stylizacje muzyczne w kierunku jazzu, swingu, trochę bluesa, muzyka polska i amerykańska.

O Koncercie Adwentowym będzie można przeczytać także w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here