Grupa Bez Jacka ponownie w Prudniku

0

O najbliższych i nieco dalszych planach impresariatu WiRy rozmawiamy z Witoldem Rygorowiczem

– Kolejne wydarzenie WiRy Impresariat w najbliższą niedzielę…
– To trzeci koncert w tym roku. Po raz drugi na moje zaproszenie w Prudniku pojawi się grupa „Bez Jacka”. Zespół ten istnieje od 1983. Jacek to jeden z trzech braci Stefańskich, który ginie w sierpniu 1983 pobity „przez nieznanych sprawców” (jest na helsińskiej liście ofiar stanu wojennego). Trzy lata temu muzycy z tego zespołu zostali bardzo ciepło przyjęci przez prudniczan w auli Państwowej Szkoły Muzycznej. 16 grudnia zagrają i zaśpiewają w sali Kina „Diana”. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem to idealne spotkanie ze znakomitą muzyką i mądrymi tekstami Zbyszka Stefańskiego i jego zespołu.

– Dorota Sowa Kuziela, Marika, Bez Jacka to specyficzny repertuar dla wymagających odbiorców…
– Tak naprawdę jest to dobra muzyka dla każdego. Jeżeli ktoś śledzi, jak rozwija się dzisiaj muzyczna kariera Doroty Kuzieli to możemy być dumni , ze mogliśmy jej wysłuchać w kwietniu w Prudniku. Często bywa porównywana do Janis Joplin ze względu na swój potężny wokal.Jej umiejetność równoczesnego grania na skrzypcach i śpiewania to bardzo rzadki dar. Marika czy Bez Jacka to uznani artyści w swoich gatunkach i warto się nimi „dzielić”. Na koncercie Mariki pojawili się w Prudniku widzowie z Mazur. Na niedzielne spotkanie z GBJ bilety kupują również osoby z województw sąsiednich ale i w ich wypadku pojawią się goście z północy Polski. Tak więc z pewnością oferuję prudnickiej publiczności dobrą, uznaną jakość a jednocześnie nowości na naszym lokalnym rynku muzycznym.

– A dalsze plany?
– Planuję kilka kolejnych koncertów: z pewnością jeden z nich będzie skierowany do młodszych odbiorców czyli specyficzna odmiana rapu-szczegóły pojawią się w ciągu kilku tygodni. Ponadto 14 lutego zagra na Walentynki prudnicki zespół Sweet Band z programem „Polska miłość”(bilety już są w dystrybucji). W najbliższych miesiącach w ofercie WiRy pojawiać się będą inne muzyczne gatunki, nieobecne dotychczas w Prudniku. Nie ograniczam się jednocześnie tylko do koncertów: na przykład wspólnie z Marcinem Nyklem planujemy w okresie karnawału 2019 organizację charytatywnego „Balu koszykarza”.

– Dziękujemy za rozmowę.

 

Grupa Bez Jacka
16 grudnia, godz.18:00, Kino Diana, Prudnik
Cena biletów w przedsprzedaży (1-15 grudnia): 35 zł
w dniu koncertu: 40 złRezerwacja:
1. www.kupbilecik.pl
2. Poprzez wpłatę na konto bankowe WiRy Impresariat: 97 1140 2004 0000 3602 7758 1089 i mailowe/telefoniczne uzgodnienie dotyczące odbioru biletów oraz wyboru rzędu i miejsca (wayer@interia.pl / 668 234 178)
3. W kasie Kina „Diana” w Prudniku oraz on-line
4. W siedzibie WiRy Impresariat, Plac Zamkowy 2, lokal 0-7 gotówka i karta płatnicza
5. Zamówienia telefoniczne i dostawa biletów na terenie gminy Prudnik (przy zakupie minimum 2 biletów): 668 234 178

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here