Niecałe 2 minuty od jeszcze większego szczęścia

0

Żeńska drużyna PSP 1 Prudnik sięgnęła po srebrny medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. Finał wojewódzki imprezy odbył się dzisiaj w Wołczynie.

O tytule mistrzowskim decydował ostatni, szósty pojedynek turnieju. W nim prudniczanki mierzyły się z rówieśniczkami z Brzegu.

– Żeby zająć pierwsze miejsce, musieliśmy ten mecz wygrać, przeciwniczkom wystarczał remis. Był to mecz godny finału – mówi trener naszego zespołu Piotr Rzehak. – Do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Druga połowa należała do naszych dziewczyn, które to raz po raz zasypywały strzałami bramkę brzeżanek, jednak ich bramkarka broniła fantastycznie. Skapitulowała dopiero po kolejnych dwóch strzałach Aleksandry Sobkowicz, która to najpierw pięknym uderzeniem z 10 metrów wyrównała stan meczu, a dwie minuty później podwyższyła wynik na 2:1. Kiedy wydawało się, że złoto jest na wyciągnięcie ręki, na minutę i 43 sekundy przed końcem meczu, po rzucie rożnym, odbita piłka od brzeżanki trafiła w jedną z naszych zawodniczek tak niefortunnie, że zmyliła naszą bramkarkę i wpadła do bramki… Po meczu trener rywalek powiedział mi: „Byliście lepszym zespołem, a my mieliśmy szczęście i bramkarkę, gdyby nie to, byłoby z osiem…”. Nam pozostały miłe słowa, a złoto pojechało do Brzegu… Zdjęcie mówi samo za siebie, jak bardzo jest żal…

Coach Rzehak i tak jest dumny ze swoich sreberek.

– Dziewczyny, dziękuję wam za bardzo dobrą grę i walkę do ostatniego gwizdka sędziego – chyli czoła.

PSP 1 PRUDNIK: Oliwia Konczalla, Aleksandra Sobkowicz (4 bramki), Wiktoria Wilim (1), Wiktoria Kurpiel (1), Maja Rut (3), Milena Smoleń, Maja Adamczuk, Laura Pilarska, Julia Michalska, Agata Mazur. Trener: Piotr Rzehak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here