Oni najlepiej pozyskiwali środki unijne

0

Miesięcznik „Wspólnota” opublikował ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-2017. W powiecie prudnickim tylko samorząd powiatowy ma się czym pochwalić. Powody do zadowolenia mogą też mieć samorządowcy z gminy Strzeleczki.

W przeliczeniu na jednego mieszkańca urzędnicy powiatowi pozyskali 225,15 zł, co dało mu drugą pozycję w województwie opolskim wśród samorządów tego poziomu. Jednak nie tyle pozycja w rankingu jest istotna, co sama kwota, na przykład pięciokrotnie (!) wyższa od tej, którą udało się zdobyć pracownikom starostwa w Nysie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Upadłe miasto, czy mocny średniak

Gorzej jest wśród gmin – miast powiatowych Opolskiego. Prudnik z kwotą 76,89 zł nie imponuje i mało pocieszające jest to, że jeszcze mniej unijnej „kasy” udało się pozyskać magistratom w Krapkowicach, Brzegu, Głubczycach i Nysie. Skromnie jest wśród gmin miejsko-wiejskich niepowiatowych, przy czym Głogówek z 10,38 zł uzyskał wynik symboliczny. (…)

W gazecie publikujemy tabele zestawiające miejsca wszystkich powiatów województwa opolskiego oraz gmin: Biała, Głogówek, Lubrza, Prudnik, Korfantów, Strzeleczki, Głuchołazy i Walce.


Artykuł w całości dostępny jest w „Tygodniku Prudnickim” nr 48 z 28.11.2018 w punktach sprzedaż oraz w najważniejszych ogólnopolskich platformach sprzedaży e-prasy:

>> ZAMÓW E-PRENUMERATĘ I CZYTAJ TYGODNIK PRUDNICKI TANIEJ<<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here