Kto ty jesteś? Polak mały!

0
(fot. Małgorzata Weigt)

To tytuł konkursu zorganizowanego na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wojewódzki konkurs plastyczny powstał z inspiracji Ogniska Artystycznego w Głuchołazach przy Zespole Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie oraz Starostwa Powiatowego w Nysie.

Konkurs plastyczny organizowany przez nysko-głuchołaskie placówki artystyczne ma już swoją coroczną tradycję, w tym roku jednak przyjął nieco inny charakter ze względu na temat prac nawiązujących do rocznicy odzyskania niepodległości. Stąd właśnie taki temat dla dziecięco-młodzieżowych artystów: „Kto ty jesteś? Polak mały”, zaczerpnięty z „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Organizator zachęcał uczestników do stworzenia własnej dowolnej wizji i interpretacji plastycznej tego wiersza, ukazującej piękno Polski. Technika wykonania prac była dowolna (grafika, malarstwo, rysunek, techniki mieszane), ale sugerowano większy format, przynajmniej A3-A2.

(fot. Małgorzata Weigt)

Spotkanie, na którym podsumowano konkurs odbyło się w piątek 16 listopada w galerii Ogniska Artystycznego w Głuchołazach. Miał wówczas miejsce wernisaż prac, których na konkurs wpłynęło 322. Spośród nich jury wybrało na wystawę 144 prace. Wśród nich znalazło się ponad 30 prac nagrodzonych i wyróżnionych. Spotkanie prowadził dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie Mirosław Żurawski.

Wyróżnione osoby z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi w Jarnołtówku: Izabela Berbeć (klasa V) i Paulina Duźniak (klasa VI).

Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku: Krzysztof Jakwert, Paweł Faber, Gracjan Urbański i Julia Poloczek. Nauczycielki: Katarzyna Mendruń i Małgorzata Weigt.

Więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here