Nowoczesny sprzęt WOŚP dla noworodków trafi do prudnickiego szpitala

0

Szpital Prudnickiego Centrum Medycznego jest wśród 11 placówek służby zdrowia województwa opolskiego, do których trafi sprzęt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do polskich szpitali trafi 2816 urządzeń o łącznej wartości rynkowej 65 mln złotych. O tym, gdzie dokładnie sprzęt wzbogaci wyposażenie placówek medycznych, zdecydował konkurs ofert zorganizowany przez Fundację WOŚP.

– Do polskich szpitali wjedzie już za kilka miesięcy sprzęt najlepszych, światowych firm, z przedłużoną gwarancją, z różnymi, bardzo korzystnymi rabatami i zapasami części zużywalnych, oraz z serwisem, który jeszcze bardziej bierze sobie do serca opiekę nad tymi urządzeniami. W ten dzisiejszy, słoneczny, listopadowy dzień, można powiedzieć, dostaliśmy dodatkową energię, aby przygotować się do kolejnego, 27. Finału WOŚP – informował na portalu społecznościowym lider WOŚP Jerzy Owsiak.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Niesłychane! Kolejny rekord zbiórki WOŚP w Prudniku

Prudnicki pododdział noworodkowy wzbogacony zostanie o inkubator zamknięty, kardiomonitor, pulsoksymetr, dwie wagi elektroniczne, dwie pompy strzykawkowe i tzw. ciepłe gniazdko, czyli materacyk z wodą, pozwalający na utrzymanie stałej temperatury dziecka.

Środki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozyskiwane są podczas publicznej zbiórki pieniędzy odbywającej się raz w roku. Poza tym, z mniejszym natężeniem, środki zbierane są przez cały rok, m.in. poprzez internetowe aukcje. Najbliższy finał odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Już dziś lokalne sztaby WOŚP zwracają się do chętnych o pomoc w przeprowadzeniu akcji.


Artykuł opublikowany został w „Tygodniku Prudnickim” – wydanie nr 46 z 14.11.2018 r. Pełny numer dostępny jest w punktach sprzedaży w regionie oraz w e-sprzedaży (kliknij na baner poniżej)

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here