Sportowcy liczą na przychylność nowego burmistrza

3
Burmistrz-elekt Grzegorz Zawiślak z żoną Eweliną (fot. Damian Wicher)

Wczorajsze efektowne zwycięstwo koszykarskiej Pogoni nad Polfarmeksem Kutno (89:66) oklaskiwał z trybun „Obuwnika” burmistrz-elekt Grzegorz Zawiślak. Nowemu włodarzowi  gminy Prudnik towarzyszyła małżonka Ewelina.
Pierwszoligowy klub z grodu Woka miał otrzymać z gminnej kasy na przyszły rok o 100 tys. zł więcej niż dotychczas. Tyle że taką deklarację złożył jeszcze w czerwcu ustępujący burmistrz. Co na to Grzegorz Zawiślak?
– Słyszałem, że burmistrz Fejdych obiecał większe dofinansowanie. Nie znam w szczegółach budżetu, ale jeżeli obiecał, to widocznie takie środki są w dyspozycji – mówił jeszcze podczas kampanii wyborczej.

Na decyzję burmistrza Zawiślaka w kwestii finansowania sportu czekają również inne klubu.
– Na pewno nie będę szedł w kierunku obniżania subwencji dla wszelkiej działalności sportowej i miasto będzie chętnie obejmowało patronaty nad wieloma wydarzeniami – dodał.

Nowy gospodarz gminy Prudnik w hali „Obuwnik” (fot. Damian Wicher)

Zamiarem burmistrza Zawiślaka jest też połączenie Ośrodka Sportu i Rekreacji z Prudnickim Ośrodkiem Kultury.

3 KOMENTARZE

  1. Warto przypomnieć że władze klubu w wyborach poparły dotychczasowego włodarza ?
    Mimo to Pan burmistrz elekt na kosza zawitał z uśmiechem. Niestety na piłkę nożną, tradycyjnie już takie persona mają nie po drodze.

  2. Miejmy nadzieje, ze Burmistrz Elekt nie zapomni o Turystyce i Rekreacji w regionie, Jest to temat” ZANIEDBANY” przez poprzednikow. Proponowalbym wrocic do waskotorowego polaczenia Raclawice Slaskie- Osoblaha w Czechach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here