Piękna integracja

0

Święto Niepodległości w Jarnołtówku miało szczególnie wyróżniający tę miejscowość przebieg. Sołtys Jarnołtówka Dawid Kowol, który bardzo gorąco zachęcał mieszkańców do udziału w tym jubileuszowym spotkaniu i koordynował akcję, zastanawiał się, czy Jarnołtówek nie jest jedyną taką miejscowością w Polsce, świętującą w ten sposób. Na pewno wieś w Górach Opawskich wyróżniła się na mapie Opolszczyzny.

(fot. Grzegorz Weigt)

W niedzielę 11 listopada w Jarnołtówku mieszkańcy, goście, turyści, rozwinęli dłuuuugą flagę narodową. Była to akcja pod hasłem „100-metrowa flaga na 100 lat wolnej Polski”. Rozwijanie tak długiego materiału nie było łatwym przedsięwzięciem, ale bezcenny okazał się tu udział miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Akcja rozpoczęła się zresztą w centrum wsi, gdzie bazą była remiza OSP. Kiedy skończyła się Msza św. w kościele św. Bartłomieja Apostoła, jej uczestnicy przyłączyli się do osób, które już kończyły rozwijać flagę i w miejscowości zrobiło się gwarno i radośnie. Po rozwinięciu polskich barw narodowych wszyscy odśpiewali hymn Polski i minutą ciszy uczcili pamięć osób, które w minionych wiekach oddały swoje życie, aby wolność i niepodległość odzyskać i utrzymać.

Jako że był to również dzień św. Marcina wszyscy mogli się poczęstować Marcińskimi rogalami. Tutaj z kolei słowa uznania za upieczenie tak wielkiej ilości rogalików należą się paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jarnołtówku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here