Tablica przypomni stuletnią rocznicę

0

Uroczystość patriotyczna w Wiejskim Domu Kultury w Łące Prudnickiej była okazją do prezentacji tablicy, która zawiśnie na budynku Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok”.

Wcześniej tablica została pobłogosławiona w miejscowym kościele przez proboszcza ks. Marcina Michalskiego. Upamiętnienie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zawiera słowa Jana Pawła II: „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli”. Tablica ufundowana przez rodziców uczniów szkoły umieszczona zostanie na elewacji szkoły pod strony ulicy Głuchołaskiej.

Kilka słów o samej uroczystości. Pierwszy fakt, który podkreślił sołtys Antoni Zadrożny, to doskonała frekwencja podczas spotkania 11 listopada. Sala WDK wypełniła się po brzegi i nieco spóźnieni musieli poczekać w korytarzu lub bocznych pomieszczeniach. Drugi fakt dotyczy już samego spektaklu w reżyserii nauczycielki Bożeny Licznar i z udziałem innych pedagogów oraz uczniów. Montaż słowno-muzyczno-taneczny pt.: „Drogi wolności” prowadzący publiczność przez trudne wydarzenia rozbiorów, powstań i odzyskania niepodległości przez Polskę, uzupełniony został o archiwalne filmy i fotografie. Również publiczność, z pomocą śpiewników, mogła przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Młodzi wykonawcy dali z siebie wszystko i nagrodzeni zostali owacjami na stojąco.

Po uroczystości odbyło się spotkanie mieszkańców sołectwa i rodziców przy cieście i kawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here