Ewolucja, a nie rewolucja – wywiad z Piotrem Bujakiem

0
(fot. prywatne)

Piotr Bujak to jeden z najmłodszych burmistrzów nie tylko w województwie opolskim, ale i w kraju. Nie zamierza przeprowadzać rewolucji w gminie Głogówek. Przedstawiamy wywiad z nowym burmistrzem (jeszcze elektem) Głogówka przeprowadzony tuż po ogłoszeniu wyników.


Gratuluję wygranej i przede wszystkim świetnego wyniku. Zakładam, że liczył pan na zwycięstwo, ale ponad tysiącem głosów? To ogromny sukces.

– Przede wszystkim serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy za niezwykle wysoką frekwencję. Musimy pamiętać, że w wyborach wzięło udział ponad 5500 osób. Jestem przekonany, że każdej z nich zależy na dobru naszej gminy w tym samym – dużym – stopniu, niezależnie od tego, na kogo głosowała. Mój wynik natomiast stanowi dla mnie ogromny kredyt zaufania ze strony mieszkańców gminy, podchodzę do niego z dużą pokorą. Ogrom ciężkiej pracy przed nami, ale postaram się ją wykonywać w taki sposób, aby nikogo nie zawieść oraz zmienić nastawienie także tych osób, które moją kandydaturę postrzegały sceptycznie.

– Co zdecydowało o tym wyniku? Pana program? Porozumienie z różnymi grupami? Poparcie Marka Pelki? A może duży udział w głosowaniu ludzi młodych?

Nie ma jednego czynnika, który byłby decydujący. Składowych wyniku jest bardzo wiele. W równym stopniu przesądziła o nim otwartość na mieszkańców gminy, dążenie do porozumienia, współpraca z różnymi grupami oraz ciężka praca ludzi, którzy za mną stali. Swoje przełożenie miał także realny program. Myślę jednak, że przełomowym momentem kampanii było poparcie ze strony Marka Pelki oraz Zarządu Gminnego MN po I turze wyborów. Połączyły nas wspólne cele. Cieszę się, bo w rozmowach między nami zawsze na pierwszym miejscu był interes gminy. Polityka nie miała tu wielkiego znaczenia.

– Spora frekwencja w wyborach (zwłaszcza w drugiej turze) pokazały, że wyborcy chcieli zmiany.

– Zmiana to popularne słowo w polityce. Ja zawsze jednak powtarzam (…)


Wywiad w całości opublikowany został w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 7.11.2018 (nr 46/1453). Gazeta dostępna jest również w formie e-wydania (kliknij baner poniżej)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here