Artystyczne Zaduszki

0
(fot. Grzegorz Weigt)

To był 145 program z cyklu „Dzień dobry, co słychać?” organizowany od wielu lat w Prudnickim Ośrodku Kultury przez Marka Karpa.

(fot. Grzegorz Weigt)

Ta szczególna edycja (program odbył się we wtorek 6 listopada) miała wyjątkowy charakter, choć już tak się w historii tego programu zdarzało. W nastroju przygaszonego światła, przy zapalonych świecach wspominano tych, którzy odeszli, ale pozostali w naszej pamięci. W tych „Artystycznych Zaduszkach” udział wzięły pięknie śpiewające panie: Agata Pytlik z Białej i Martyna Rakowska z Olszynki (gmina Lubrza). Z gitarami, śpiewając, czytając wiersze i wspominając wystąpili: Stanisław Młynarski z Głogówka oraz Dawid Brzozowski i dyrektor POK Ryszard Grajek z Prudnika. Dołączyli do nich z poezją: Kamila Jamioł i Stanisław Derda. Jak zawsze, nad realizacją programu czuwała Danuta Hejneman z Prężyny (gmina Biała), którą wspomogli: Agata Wilczek (plastycznie) i Tomasz Kanas (dźwiękowo). Oczywiście całość prowadził Marek Karp. Było bardzo muzycznie, pieśni i piosenki interpretowane na różne sposoby, dużo wzruszeń, wspomnień, refleksji. Sala kameralna Pałacu Fränkla wypełniona w całości.

(fot. Grzegorz Weigt)

O spotkaniu napiszemy w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”. Tymczasem w ostatnim numerze, z dzisiejszej środy znajduje się duża relacja z poprzedniego wydania programu „Dzień dobry, co słychać?”, który odbył się niedawno, 23 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here