Podejrzani o spowodowanie pożaru zatrzymani

0
ogłoszenie

Prudniccy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa oraz spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu mieszkańcom kamienicy wielorodzinnej.

Do zdarzenia doszło w piątek (2 listopada), tuż po godzinie 6.00 rano w centrum miasta. Dyżurny policji otrzymał informację o pożarze 3-pietrowej kamienicy. Pomimo natychmiastowej akcji gaśniczej spaleniu uległy 2 mieszkania. Natomiast 4 osoby zostały poszkodowane, w tym jedna bardzo ciężko. Z uwagi na bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, z budynku wielorodzinnego ewakuowano wtedy 13 osób.

Po ugaszeniu ognia, aby wyjaśnić wszelkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia do swojej pracy przystąpili policjanci. Śledczy po zabezpieczeniu śladów ustalili, że do zaproszenia ognia doszło wskutek podpalenia drzwi mieszkania znajdującego się na drugim piętrze.

Dzięki dokładnej analizie zebranego materiału dowodowego oraz pracy operacyjnej okazało się, że celem sprawców było usiłowanie zabójstwa osób znajdujących się w tym mieszkaniu.
Z tym przestępstwem policjanci powiązali 54 i 32-letniego mieszkańca Prudnika. Osoby te jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane.

54 i 32-latek usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu innym mieszkańcom oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku zdrowia. Na wniosek policji i prokuratora, sąd aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące. Za takie czyny grozi im kara od 12 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here