Prudnik będzie miał nowego burmistrza

6
(fot. Andrzej Dereń)

Według nieoficjalnych jeszcze wyników wybory na burmistrza Prudnika wygrał Grzegorz Zawiślak (Prudniczanie). Według cząstkowych wyników dotyczących 19 na 27 obwodów przewagę ma Zawiślak, który zdobywa 65 proc. głosów, do 35 na rzecz Franciszka Fejdycha (Koalicja Obywatelska).

6 KOMENTARZE

  1. Panie Grzegorzu to działamy …. 1. Podłączyć tych wszystkich trucicieli palących niewiadomo czym szczególnie na osiedlu jesionowe wzgórze do ZECU. Karać ich co minutę jak palą śmieci w piecach. Stopniowo przyłączyć wszystkich trucicieli oraz Młyńską, Traugutta itd. abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem. 2. Przyszłość Prudnika to inwestycja w młodych …. a zatem żłobek dla każdego dziecka, przedszkole, szkoła ? rozbudować jedynkę na osiedlu aby się dzieci nie cisnęły a starszych przenieść w odpowiednie budynki zwłaszcza te które służą emerytom (budynek przy Prężyńskiej powinien służyć przede wszystkim młodym – uporządkować to wszystko). 3. Przydałaby się w końcu jakaś porządna galeria handlowa aby ukrócić praktyki skąpych kupców narzucających zbyt wysokie marże (większość prudniczan i tak na zakupy jeździ do Opola i innych miast). Jak kupcy chcą przetrwać to niech zdrowo konkurują. Nysa idzie w kierunku kolejnej już galerii …. to miejsca pracy…. dlaczego nie iść w tym kierunku … a dla miasta duży zysk 4. Turystyka ? zbudować miasto robotów Pana z Łącznika tzw. Atrakcja turystyczna fabryka robotów a na rynku postawić parę mechanicznych rycerzy a o Prudniku każdy usłyszy. 5. Infrastruktura – potrzebny kolejny most … itd. 6. Kanalizacja tam gdzie jej brak. 7. Mieszkania dla młodych i miejsca i jeszcze raz miejsca pracy aby Prudnik się nie wyludniał.

      • Człowieku to ty się ogarnij, nic mądrego nie napisałeś … Jeżeli ty i Karo tak podchodzicie do sprawy to nie dziwmy się, że Prudnik to wioska z jednym rondem.

  2. 1. Nikogo nie można zmusić do przyłączenia do ZEC-u, musi być zgoda właściciela domu lub wspólnoty. Jeżeli chodzi o budynki wielorodzinne to na czas zakładania instalacji wewnętrznej trzeba ludzi tymczasowo gdzieś przeprowadzić.

    • Nie ma takiej potrzeby. W Opolu wspólnoty podłączały całe kamienice i nikt się nie wyprowadzał. Technologia poszła tak daleko, że założenie instalacji c. o. w mieszkaniu to dla ekipy 1-2 dni. Można przy tym korzystać z różnych form dofinansowania. Tylko zarządca musi być aktywny i mieć chęci do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here