Wywiad: Ja jestem tylko Cisse…

0

Pochodzący z Mali w Afryce Zachodniej 23- letni Mademba Djibril Cisse popisywał się ostatnio  imponującymi wyczynami indywidualnymi w Orle Źlinice, zdobywając w sezonie 37 bramek! Trenerzy mówią o nim: „Piłka sama go szuka w pobliżu bramki rywali” i ułatwia mu zdobywanie goli. Dziś gra w Pogoni Prudnik.

Rozmawia Mieczysław MATCZAK


– Jesteś pierwszym piłkarzem z Afryki reprezentującym barwy Pogoni. Kibice chętnie poznają początek i przebieg twojej kariery piłkarskiej.

– Miałem 8 lat jak trafiłem do akademii piłkarskiej w Mali, a w wieku 13 lat do innej akademii Cordirua, też w Afryce. Gdy miałem 18 lat moja akademia uczestniczyła na turnieju w Dubaju, gdzie uznano mnie najlepszym zawodnikiem imprezy. Później mój agent podpisał kontrakt do zespołu I ligi w Rosji. Byłem tam (…)

– Przybyłeś do Prudnika z innego kontynentu, wspomnij o twojej ojczyźnie.

– Przyjechałem z Mali, która leży w Afryce Zachodniej ze stolicą Bamako. Mali obszarowo jest kilkakrotnie większe od Polski, ale jest dużo mniej zaludnione. Językiem urzędowym jest (…)

Zaskakujesz bardzo dobrą znajomością języka polskiego, który obcokrajowcy uważają za trudny. Ostatnio nawet reprezentant Polski mieszkający za granicą miał problemy w porozumiewaniu się językiem swoich przodków.

– Jak przyjechałem do Polski spotkałem życzliwą rodzinę, która zaczęła traktować mnie jak członka rodziny. Oni mieszkają w (…)

– Jak podoba ci się Prudnik i jak zostałeś przyjęty w naszym środowisku piłkarskim?

– Prudnik (…)


Pełna wersja wywiadu opublikowana została w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 31.10.2018 (nr 44/1451). Gazeta dostępna jest w wersji tradycyjnej oraz jako e-gazeta na najważniejszych ogólnopolskich platformach sprzedaży e-prasy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here