Po raz czwarty wyruszą do Polskiego Pomnika w Jeseniku

0

W 2015 roku wędrowcy z Polski po raz pierwszy wyruszył na trasę Turystycznego Rajdu Niepodległości z Głuchołaz do czeskiego Jesenika.

W tym roku, w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, impreza będzie miała wymiar szczególny. Turyści wyruszą 11 listopada w godzinach od 8.00 do 8.30 z placu przed pomnikiem Weteranów Walk o Niepodległość (Al. Jana Pawła II w Głuchołazach). Tu trzeba będzie wpłacić u organizatorów 10 zł wpisowego (dzieci bezpłatnie, wyłącznie pod opieką dorosłych) i wyruszyć w trasę. Jej przebieg będzie znany na starcie. Trasa liczyć będzie 20 kilometrów i zakończy się przy Polskim Pomniku na Kolonadzie obok sanatorium Priessnitza w Jeseniku. Tam trzeba będzie dotrzeć do godz. 15.00.

Polski Pomnik jest upamiętnieniem ufundowanym przez polskich kuracjuszy, którzy w okresie zaborów przebywali w Jeseniku.

Organizatorzy imprezy, Gmina Głuchołazy i Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, przygotowali również dojazd autobusem dla osób chcących złożyć kwiaty pod Polskim Pomnikiem. Odjazd z parkingu przy u. Moniuszki o godz. 12.00. Ilość miejsc ograniczona, zapisy przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach (tel. 77 439 43 60, e-mail: cit@glucholazy.pl).

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here