Strażacy ściągnęli uszkodzony krzyż

0

W środę 31 października w Ligocie Bialskiej odbyła się operacja ściągnięcia uszkodzonego krzyża ze szczytu wieży kościoła parafialnego. Krzyż urwał się w trakcie wtorkowych, silnych wiatrów.

– Ze względu na to, że wczoraj były niekorzystne warunki pogodowe, nie można było tych działań prowadzić – mówi zastępca komendanta powiatowego PSP w Prudnik bryg. Tomasz Protaś. Strażacy w ramach powiatowych sił nie posiadali na stanie podnośnika, który mógłby osiągnąć wysokość szczytu wieży kościoła. – Dzisiaj podnośnik z Komendy Miejskiej z Opola i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz usunęła zagrożenie poprzez zdjęcie krzyża.

Po ściągnięciu konstrukcji na ziemię okazało się, że przyczyną jej uszkodzenia była spróchniała belka, na której osadzona była gałka z metalowym krzyżem.

Na finał akcji z niecierpliwością czekali mieszkańcy Ligoty Bialskiej, którzy ze względu na możliwy upadek krzyża z dużej wysokości nie mieli dostępu do cmentarza. Tymczasem to czas najwyższy na porządkowanie grobów przed Wszystkimi Świętymi i Zaduszkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here