Akcja Znicz: Zobacz, jaka będzie organizacja ruchu przy cmentarzu

0

Od 31 października do 4 listopada prudniccy policjanci przeprowadzą akcję „Znicz 2018”. Wspólne działania Policji oraz innych służb będą polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na prędkość z jakimi poruszają się kierowcy oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

W okresie od 31 października (środa) od godziny 14.00 do 2 listopada (piątek) do godziny 14.00 w następujący sposób zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Prudniku:

  • Odcinek ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica będzie ulicą o jednym kierunku jazdy. Parkowanie możliwe będzie na tym odcinku: od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Parkową po lewej stronie, jak dotychczas, natomiast po prawej stronie jezdni (parkowanie będzie dopuszczone tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz pojazdów osób, które niepełnosprawnych przywożą na cmentarz). Natomiast od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Staszica po lewej stronie jezdni, ukośnie do jej osi dopuszczone będzie parkowanie pozostałych pojazdów.
  • Dwukierunkowa ulica Parkowa stanie się jednokierunkową od skrzyżowania z ul. Sądową do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, w którą będzie można skręcić tylko w lewo. Wszystkie te odcinki zostaną odpowiednio oznakowane. Na miejscu pracować będą także policjanci prudnickiej komendy. W pozostałych miejscowościach naszego powiatu nie będzie żadnych zmian w organizacji ruchu.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy. Parkowania w miejscach wyznaczonych. Stosowania się do poleceń funkcjonariuszy, znaków i sygnałów drogowych. Przypominają również o tym, by w zaparkowanych samochodach nie pozostawiać w widocznych miejscach wartościowych przedmiotów, jak również nie zabierać ich ze sobą na cmentarz. Do pieszych apelujemy natomiast o noszenie elementów odblaskowych.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here