(fot. KPP Prudnik)

Prudniccy policjanci zatrzymali 54-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna prowadził 40-tonową ciężarówkę mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście szybka i właściwa reakcja kierowców pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątek (26 października), tuż przed godziną 10.00 na obwodnicy Prudnika. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od kierowców jadących drogą krajową nr 40, że w kierunku Prudnika jedzie ciężarówka na ukraińskich numerach rejestracyjnych, której kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Oficer dyżurny natychmiast w ten rejon skierował patrol ruchu drogowego.

Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali 40-tonowy pojazd do kontroli. Za kierownicą ciężarowego dafa siedział 54-letni obywatel Ukrainy. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile. 54-latek został zatrzymany.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Miał 1,5 promila i jechał ciężarową scanią

Po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 2 lat wiezienia. Dodatkowo otrzymał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie naszego kraju oraz musi zapłacić 5 000 złotych na fundusz pomocy ofiarom wypadków.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here