Gdy rozum śpi: Miał 1,5 promila i jechał ciężarową scanią

3

W organizmie miał ponad 1,5 promila i jechał ciężarową scanią z Oławy do Czech. 59-latek w takim stanie wybrał się w prawie 200-kilometrową trasę. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego wpadł w Prudniku podczas działań „Trzeźwy poranek” .

We wtorek (23 października) prudniccy policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu prudnickiego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie 4 godzin funkcjonariusze skontrolowali prawie 300 kierowców. Wśród tej grupy osób zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu.

Jednym z nich okazał się 59-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna kierował ciężarową scanią wraz z naczepą mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca w takim stanie wybrał się w prawie 200-kilometrową trasę z Oławy do czeskiej Ostrawy. Drugi z zatrzymanych, to kierowca osobowego seata. 48-latek w organizmie miał prawie 0,5 promila alkoholu. Obaj mężczyźni już stracili prawo jazdy.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Źródło: KPP Prudnik

3 KOMENTARZE

  1. Nie do końca, cytat:
    Austria
    Generalnie limit zawartości alkoholu we krwi dla kierowców wynosi w Austrii 0,5 promila, ale prowadzących ciężarówki i pojazdy komunikacji publicznej obowiązuje 0,1 promila. Kary za jazdę pod wpływem alkoholu zależne są od wartości, jakie wskaże alkomat. W przypadku znacznego przekroczenia limitu określonego przepisami może być również orzeczona kara więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here