II Akcja sprzątania Jarnołtówka i Pokrzywnej

0

Sołectwa Jarnołtówek i Pokrzywna zapraszają w piątek 26 października na drugą edycję akcji sprzątania obu miejscowości. Oto zapowiedź organizatorów.

Posprzątamy po turystach i po wyborach!

Podobnie jak poprzednio – zależnie od zainteresowania – podzielimy się na kilka grup, które będą odpowiadać za usunięcie śmieci i / lub innych odpadów z wybranych części Jarnołtówka i Pokrzywnej. Wyznaczeni wcześniej koordynatorzy grup wyznaczą z kolei kilkuosobowe sekcje, które pracować będą równolegle na wybranych odcinkach dróg lub wyznaczonych niewielkich obszarach. albo szlakach.

Do naszych zadań należeć będzie:

  • zebranie do mniejszych i większych worków wszelkich odpadów, które będziemy w stanie zidentyfikować i podnieść;
  • oznaczenie miejsc, w których zalegają śmieci i / lub inne odpady, których np. ze względu na rodzaj lub wagę nie będziemy w stanie zabrać, a do ich usunięcia zobowiążemy odpowiednie służby;
  • worki ze śmieciami będziemy zbierać i pozostawimy w kilku wyznaczonych wcześniej i ściśle określonych punktach zbiorczych na terenie sołectw – stamtąd będą zabrane na wysypiska przez zobowiązane do tego służby;
  • promocja samorządności i aspektów ochrony środowiska oraz ekologii, właściwych postaw obywatelskich, a także integracja lokalnej społeczności.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Sprzątaliśmy Jarnołtówek i Pokrzywną

W przypadku niesprzyjającej pogody akcja zostanie odwołana !

Uwaga! ZBIÓRKA O GODZ.: 10:00 POD REMIZĄ OSP JARNOŁTÓWEK!

W akcji wezmę udział również uczniowie naszej Szkoły SRWJ, którzy dołączą do akcji nieco później bo po 11:00.
Sprzęt, worki i odpowiednie narzędzia, a także odzież ostrzegawcza i / lub odblaskowa zostanie wydana wszystkim uczestnikom podczas zbiórki.

Przed godz. 13:00 na placu szkolnym zaplanowano organizację ogniska z kiełbaskami, oczywiście nie może zabraknąć pieczonego ziemniaka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here