Rowerzysta wjechał pod nadjeżdżający samochód

0
(fot. KPP Prudnik)

13-latek wjechał rowerem wprost pod jadący samochód. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj (22 października), tuż przed godziną 7.00 rano w Łączniku. Tam według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego 13-latek kierujący rowerem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod jadący samochód. W wyniku tego zdarzenia młody chłopak doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Na szczęście nie są to obrażenia zagrażające jego życiu i zdrowiu.

Zarówno 13-latek, jak i 24-latek kierujący osobowym passatem byli trzeźwi. Jak twierdził 13-latek nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu z powodu porannej mgły.

Dlatego prudniccy policjanci apelują do wszystkich, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze szybko się zmieniają i mogą być niebezpieczne, zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Jako kierowcy powinniśmy pamiętać o ograniczeniach prędkości i stosować się do nich, a przy pogarszających się warunkach, jechać nawet z mniejszą prędkością niż dopuszczalna. Przewidujmy sytuację i obserwujmy warunki panujące na drodze.

Natomiast każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here