Tu dziś kręcili film: Piotr Machalica w Prudniku

0

Dziś (19 października) na terenie willi Hermanna Fränkla w Prudniku kręcone były sceny do najnowszego filmu Lecha Majewskiego.

O tym, że Prudnik znajdzie się na ekranach kin pisał na początku października „Tygodnik Prudnicki” oraz Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl. Reżyserem produkcji pt.: „Brigitte Bardot cudowna” jest Lech Majewski. Akcja rozgrywać się będzie w Polsce połowy XX w. Adam, główny bohater, jest synem pilota, który podczas II wojny światowej walczył w Anglii. To z tego powodu jego matkę nachodzą ubecy. W trakcie wizyty w katowickim kinie Rialto Adam, poprzez buduar Brigitte Bardot, dostaje się do hotelu, w którym mieszkają postacie z różnych przestrzeni i czasu: Liz Taylor, Marlon Brando Cezanne, Belmondo, Picasso, ale też koledzy z klasy i funkcjonariusze UB. Poprzez pokoje może wędrować po świecie, a w hotelowej bibliotece są książki, w których można przeczytać własne myśli sprzed chwili.

Jak to się stało, że część scen do filmu kręcona jest w Prudniku?

– Na Śląsku szukaliśmy pięknych, pałacowych miejsc – mówi dla „Tygodnika Prudnickiego” kierownik produkcji Michał Kowalik. – Osoby odpowiedzialne za tą część produkcji znalazły właśnie Prudnik. Reżyser filmu przyjechał tutaj, obejrzał, zakochał się w tym wnętrzu i uznał, że chce nakręcić część scen w holu. Poszukiwanie lokacji zaczęło się już w ubiegłym roku i trwało również wiosną.

Sceny do filmu, ze względu na fabułę filmu, kręcone będą w wielu miejscach. Na trasie filmowców są m.in. Katowice, Bytom, Zabrze, Świerklaniec, Moszna, Prudnik, Wałbrzych (Książ), Bożków, Krowiarki, czy Łańcut. Zdjęcia w Prudniku trwały od godzinny porannych do wczesnego popołudnia.

– Tak jak to jest u Lecha Majewskiego, objeżdżamy pół Polski, odwiedzając wiele zamków, pałaców, muzeów i innych tego typu obiektów – dodaje Kowalik.

Wśród aktorów grających w filmie zobaczymy m.in. Piotra Machalicę, Andrzeja Grabowskiego i Magdalenę Różdżkę. Odtwórcą głównej roli będzie Kacper Olszewski. Być może premiera filmu odbędzie się już w 2019 r. Lech Majewski na swoim koncie ma takie filmy jak „Angelus” (2001) czy „Wojaczek” (1999). W niezwykłej produkcji „Młyn i krzyż” (2011) – inspirowanej obrazem Petera Bruegela „Droga na Kalwarię” zagrały gwiazdy światowego kina: Rutger Hauer, Charlotte Rampling i Michael York.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here