Patronat TP : Na Zlatohorskim Trekingu

0

Zlatohorsky Treking, jedna z najpopularniejszych imprez wędrownych w polsko-czeskich Sudetach Wschodnich, nieodmiennie przyciąga w góry setki turystów z całej Rep. Czeskiej i sąsiedniej Polski.

Impreza nieoficjalnie kończy sezon rajdów z punktami kontrolnymi w naszej okolicy. Przypada na pierwszą sobotę października (w tym roku 6.10.) i zawsze odbywa się przy pięknej pogodzie, wczesnej, ciepłej jesieni. Organizator – firma Studio 4 ze Zlatych Hor organizuje cztery trasy: 5, 15, 25 i 50 km, w tym część odbywająca się w nocy. Niektóre z nich można też przebiec. Wszystkie rozpoczynają się w punkcie informacji turystycznej przy zlatohorskiej remizie (na tyłach muzeum) i prowadzą szlakami masywu Přičnego vrchu, przez Zlaty chlum, skansen górnictwa złota, Rejviz i Biskupią Kopę. W 2014 r. liczba uczestników rajdu przekroczyła pół tysiąca osób!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wędrowali w górach, by spotkać się w Prudniku

Od kilku lat imprezie patronuje „Tygodnik Prudnicki”, a w rajdzie bierze udział coraz więcej mieszkańców Prudnika i okolic, często tych samych turystów, których spotykamy na Rajdzie Prudnik – Pradziad i Prudnickim Maratonie Pieszym. Dwuosobowa dziecięco-dorosła reprezentacja naszej gazety przeszła trasę 15-kilometrową. Zobaczcie na zdjęciach, jak się maszerowało. 🙂


STATYSTYKA

  • Trasa 5 km – 61 osób (w tym 5 z Polski)
  • Trasa 15 km – 304 osoby (w tym 28 z Polski)
  • Trasa 25 km – 247 osób (w tym 49 z Polski)
  • Trasa 50 km – 96 osób (w tym 38 z Polski)
  • Trasa 25 km nocna – 53 osoby (w tym 9 z Polski)

Razem: 761 osób


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here