Prudnik i Krnov na fotografii

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Prudnicki Ośrodek Kultury we współpracy z ośrodkiem kultury MiKS Krnov realizuje projekt pn. „Sztuka nas łączy”. W ramach tego projektu przygotowanych zostało kilka wystaw i spotkań po obu stronach granicy, w Polsce i w Czechach. Swego rodzaju zwieńczeniem prezentacji artystów z Polski i Czech (plastyków, muzyków) było zorganizowanie od 22 do 28 lipca pleneru fotograficznego, podczas którego grupa fotografików zwiedzała polsko-czeskie pogranicze z Prudnikiem i Krnovem.

(fot. Grzegorz Weigt)

Projekt ten nawiązywał do doświadczeń z poprzednich lat, i miał na celu łączenie i tworzenie sieci powiązań mieszkańców wspólnego regionu w obszarze kultury. 4 września w Krnovie odbyła się poplenerowa wystawa fotograficzna. W ostatni piątek 21 września wystawa podsumowująca plener otwarta została również w Prudnickim Ośrodku Kultury. Wernisaż miał miejsce w Galerii na poddaszu w Pałacu Fränkla w Prudniku.

Na wystawie zaprezentowano zdjęcia uczestników pleneru, którymi byli: Ada Lach-Lewandowska (ASP Wrocław), Arkadiusz Grzyb (Łańcut), Arkadiusz Ławrywianiec (ZPAF Katowice/ ITF Opava), Janka Kudlaszyk (ASP Wrocław), Jozef Danyi (Bruntal), Kamila Jamioł (Prudnicki Ośrodek Kultury), Przemek Piwowar (ZPAF Wrocław), Rafał Klimkiewicz (Katowice/ ITF Opava), Tadeusz Parcej (Opole), Marie Vojkovska (Krnov), Tereza Vojkovska (Krnov), Tomasz Jodłowski (Tychy/ ITF Opava), Vladimir Kastyl (Bruntal). Niektórzy z tej grupy byli także uczestnikami piątkowego wernisażu.

Więcej o wystawie w najbliższym „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here